Драганівська ЗОШ І ступеня

Двокласна початкова школа з польською мовою навчання у с. Драганівка заснована у кінці 19 століття. У 1901 році збудовано приміщення, у якому і функціонує в даний час загальноосвітня школа І ступеня. За час існування школа реорганізувалась у початкову школу з українською мовою навчання, потім у семирічну, пізніше у восьмирічну, із 1981 року у початкову.

Історія села Драганівка

Село Драганівка розташоване за 9 км на південний схід від Тернополя. Село вперше згадується в документах, датованих 1758 роком. Питання походження назви села ще не з’ясоване. Побутує думка, що цю назву взято з австрійської «драгони», які були першими поселенцями села, яких тут оселив дідич (поміщик) - власник доволі ве­ликих земельних наділів Польське населення завжди чисельно переважало українське.

Населення Драганівки було середньо заможним і займалося хліборобством. Мешканці села збували свої Господарські продукти безпосередньо у подільському союзі «Кооператив».

На початку XX століття активно діяла читальня товариства «Просвіта».

На території села мирно співіснували дві парафії: греко- Католицька і римокатолицька. Таким чином у селі залишилися дві архітектурні релігійні святині:

Церква Святої Трійці (1832р.) та Костел Матері Божої (1852), збудований коштами Маріанни(з Дорогойовських) Соболевської. Обидві культові споруди відреставровані В кінці ХХ століття в церкві Святої Трійці В 20 - х роках минулого століття Молився під час богослужінь, які відправляв о. Костянтин Весна, сам Йосип Сліпий - майбутній патріарх УГКЦ.

На той час він був молодим семінаристом і товаришем родини о. Весни.

На території села є 4 фігури Матері Божої, 1 святого Антонія, декілька розпять Ісуса Христа.

Кiлькiсть переглядiв: 247

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.